Ženy „B“

Sezóna 2023/2024

TýmŽeny B
SoutěžOkresní přebor
Tréninkyúterý 18:30 – 20:00
pátek 18:30 – 20:00
Kontaktní osobaZdenka Siročáková
Emailzdenka.sirocakova@seznam.cz
Mobil724 433 512

sezóna 2023-2024 rozpis
OV-Z – skupina OV-Z (cvf.cz)

Sezóna 2022/2023 byla pro naše družstvo opět medailová, kdy jsme s pomocí žena A i C obsadily krásné 2. místo.

Sezóna 2021-2022 byla pro nás pět úspěšná, jelikož jsme obhájili prvenství, tak udíme co přinese sezóna 202/2023, na kterou se moc těšíme

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je IMG_3427-e1636489961490-768x1024.jpg.

Sezóna 2019-2020 byla z důvodu Covid 19 předčasně ukončena, ženy začínaly bojovat v jarní části, kde se okupovaly 3 příčku z 11 týmů.

Rozpisy utkání, výsledky odehraných zápasů v sezóně 2018/2019 a tabulku výsledků najdete na stránkách: Českého volejbalového svazu

Zhodnocení volejbalové sezóny 2017/2018

Letošní sezóna pro nás dopadla zatím nejlépe, jak mohla. Do každého zápasu jsme nastupovaly s chutí a soustředěností, a když jsme krůček po krůčku připisovaly body a posouvaly se po příčkách tabulky soutěže výš a výš, byla i snaha udržet si naši stávající pozici stále silnější. Nakonec jsme to v okresním přeboru dotáhly až na druhé místo, ze kterého nás už nikdo nedokázal sesadit, což je obrovský úspěch. Zároveň je to ale i důkaz toho, že i přes všechna zranění a mateřské povinnosti pro nás volejbal zůstal zábavou, odpočinkem a aktivitou, která má v našich životech své nenahraditelné místečko.

Sezóna 2016/2017

Sezóna 2016/2017, zejména její podzimní část, pro nás nebyla vůbec úspěšná, spíše bych řekla katastrofální. Moc se nám nedařilo a většinu zápasů jsme prohrály. V konečné tabulce poloviny soutěže jsme měly málo bodů, což pro nás znamenalo 9. místo z 11 družstev.

Naopak jarní kolo přineslo velký zvrat. Z deseti utkání jsme prohrály jen dvě, ale bohužel to v závěrečném zúčtování stačilo jen na sedmé místo. Zato ale s velkou chutí vstupujeme do nové sezóny 2017/2018, ve které se utkáme celkem s dvanácti družstvy a věříme, že bude úspěšná, alespoň tak jako jarní část sezóny loňské, takže nám všichni držte palce, ať ji odehrajeme hlavně bez zranění a s co nejlepším výsledkem.

Sezóna 2015/2016

Navážeme na výborný výsledek z minulého ročníku? Letos má okresní přebor 11 účastníků a z tabulky po odehraném neúplném 6. kole je vidět, že se soutěž rozdělila na silnější sedmičku a zatím trochu slabší čtyřku. Naše průběžné 4. místo a nevelká bodová ztráta na čelo tabulky, to je dobrý předpoklad, že navážeme…

Umístění v minulých sezónách

2014/2015 – výborné 2. místo
2013/2014 – solidní 4. místo
2012/2013 – pěkné 5. místo

Krátké seznámení s družstvem žen (naše prezentace)

Dobrý den. Jsme moc rády, že jste si vybrali ke zmírnění nudy právě naše webové stránky. Doufáme, že se Vám budou líbit a třeba se i pobavíte. K malému seznámení s naším družstvem žen jsme proto pro Vás nachystaly pár větiček. Přejeme příjemné čtení.

My ženy. To byste nevěřili, co všechno dokážeme. Tak například, nebojácně se vrhneme – ve sportovním duchu do jakékoliv akce a vypijeme vše, co teče. Nebo s odhodláním porazit samy sebe a naprosto profesionálními zásahy demolujeme bowlingové dráhy. Také tanec nám není cizí, jen někdy to vypadá, jako by na tanečním parketu řádili svěřenci léčebny dlouhodobě nemocných. Je to ale převážně proto, že se držíme hesla „sportem k trvalé invaliditě“. Co se dále týče našich zkušeností, tak ty zkušenější (matky) dokáží i nemožné. Jednou rukou přebalují jedno dítě, druhou rukou ošetřují zraněné druhé dítě a tou třetí rukou – promiňte, třetí ruku nemají, i když to tak mnohdy vypadá. Také oči mají leckdy i vzadu. Jo, kdo je nezná, neuvěří. Není proto divu, že na hřišti vypadají jako chobotnice – všude jsou a všechno mají – někdy jsou i tam, kde nemají být a mají i to, co není jejich.

O našem družstvu se dá ale říct, že v něm vládnou kamarádské vztahy. Není zde žádná rivalita a na hřišti se snažíme pomáhat si a povzbuzovat se. Ne vždy se to však podaří. Nemáme také problém s dohodou, kdo bude hrát a kdo střídat. Mnohdy si dáváme tak dlouho přednost, že pak není, kdo by hrál a všichni jsou na střídačce. Když pak dojde ke hře, to se dějí věci! Ani my samy mnohdy nechápeme.

Tak například u námi předem psychicky a někdy i fyzicky prohraného zápasu se tak hecneme, že porazíme i takovou Hrabovou, Svinov nebo Sokol Porubu. Toto jsou vždy zápasy, na které se velmi těšíme, i přesto, že do nich nastupujeme s jistotou prohry. To je potom radosti, když se nám je podaří porazit. Na druhou stranu pak nastupujeme do zápasu, ve kterém jsme díky vzájemným zápasům či umístění v tabulce favority a dopadneme jako „sedláci u Chlumce“. Odcházíme pak domů se sklopenými hlavami a ponaučením, že „takhle se volejbal opravdu nehraje“, což nám zcela jasně vysvětlí i naše drahé polovičky, které musely hlídat děti, zatímco my jsem se pokoušely podávat nejlepší sportovní výkony. Po takovýchto zápasech si slibujeme, že na sobě začneme makat a pořádně trénovat. Vždy to ale dopadne stejně – klídeček, pohodička a hlavně spousta zábavy.

Nakonec, ať už zápasy skončí jakkoli, sezóna podprůměrně či nadprůměrně, soupiska hráček značně prořídle díky invaliditě, těhotenství či mateřství, zjišťujeme, že nás volejbal baví, odpočineme si u něj, odreagujeme se od starostí, poznáme super lidi a hlavně jsme s lidmi, se kterými si rozumíme, máme společné zájmy a zažijeme s nimi spoustu zábavy.

To je zatím vše. Děkujeme za čas s námi strávený a snad se někdy někde potkáme a dobře se pobavíme.