Ženy „C“

Sezóna 2023/2024

TýmŽeny C
SoutěžKrajský přebor
Tréninkyúterý , pátek 18:30 – 20:00
Kontakt
Email volejbal.polanka@seznam.cz
Mobil724433512

Sezóna 2023-2024 – rozpis
MS-Z – skupina MS-Z (cvf.cz)

Sezónu holky zakončily 7.místem z 9 týmů

Rozpis utkání sezóna 2022/2023

MS-Z – skupina MS-Z-B (cvf.cz)

Holky v sezóně 2022/2023 skončily na 10 místě z 11 družstev, kdy se poprvé popraly v soutěži žen.

Sezónu 2021/2022 jsme zahájily 3.10 v Třinci odkud jsme si ihned odvezly 6 bodů. Vedly jsme si velice dobře, avšak i přesto všechno jsme se COVIDU – 19 neubránily. Zápasy se nám začaly přesouvat a poté zase onemocněly některé hráčky týmu. Ale nakonec jsme se ani touto situací nenechaly omezit a bojovaly jsme, jak se dalo. Zkoušely jsme různé kombinace sestav, abychom vyplnily prázdné místa chybějících háček. I přes všechny výhry, prohry a krizové situace jsme se vždy jako tým podržely a tuto sezónu jsme ukončily s krásným 3. místem.

Sezóna 2021/2022 – rozpis utkání

Sezóna 2020/2021 – rozpis utkání

Sezóna 2019-2020 byla z důvodu Covid 19 předčasně ukončena, ale soutěž junirek se stačila jako jediná dohrát a naše juniorky se v krajském přeboru umístily na krásném 3. místě z 11 týmů. Velká gratulace všem.

Zhodnocení sezóny 2017/2018

Sezóna 2017/2018 byla pro tým juniorek v mnoha ohledech velice úspěšná. Začněme od konce, a to konkrétně závěrečným umístěním v soutěži. Juniorky se během sezóny probojovaly až ke 4. místu ve skupině s 8 družstvy, což znamená jednak zlepšení oproti minulé sezóně a především přínos cenných zkušeností pro naše hráčky, protože již letos soutěžily v kategorii juniorek i přesto, že stále mohly reprezentovat kategorii kadetek.

K úspěchu děvčatům dopomohl především kvalitní servis a šikovné blokařky, na druhé straně jim hru občas komplikoval nepovedený příjem, který pak bohužel dále nepříznivě ovlivňoval další činnosti, jako je nahrávka a útok. Co ovšem stále přináší nejvíce potíží na hřišti je psychická stránka hráček, která je největším nepřítelem ženského volejbalu napříč všem kategoriím a občas ji nelze ukočírovat dle představ. Základem řešení problémů je ale definovat onen problém, takže si troufáme říct, že už jsme na dobré cestě za dokonce ještě vyššími příčkami v tabulce soutěže.

Tým juniorek během sezóny prošel několika změnami, mezi nimiž byl příchod nových hráček a taktéž i nového asistenta trenéra. Změny byly náročné jak pro děvčata, tak pro stávající hlavní trenérku, ale doufejme, že povedou k jen a jen lepším výsledkům.

I když je sezóna u konce, nepolevujeme a stále makáme na své fyzické i psychické kondici. Před námi je srpnová příprava na sezónu 2018/2019, ve které se chystáme připravit na boj o první příčky tabulky soutěže a které zakončíme soustředěním na Dolní Bečvě společně s týmem žen A.

Závěrem bychom chtěly poděkovat vedení VK Polanka nad Odrou za skvělou organizaci během sezóny, všem rodičům, kteří děvčata podporují a pomáhají celému týmu na zápasech a velký dík patří i samotným děvčatům za jejich výkony a neutuchající lásku k volejbalu. Děkujeme!

Eva Rychtarová a Diana Kaňoková

Sezóna 2016/2017

Letošní sezónu jsme po loňském 13. umístění v soutěži starších žaček zahájily s několika změnami.

Vzhledem k věku hráček bylo zapotřebí změnit věkovou kategorii soutěže, takže jsme družstvo přihlásily do krajského přeboru kadetek. Krajská soutěž kadetek s 9 týmy (TJ Slavoj Český Těšín, Happy Sport Opava, TJ Ostrava B, TJ Frenštát pod Radhoštěm, TJ Krnov, TJ Sokol Frýdek – Místek B, VK Karviná a TJ Sokol Palkovice) se hraje systémem každý s každým, jednou v domácím prostředí a podruhé na palubovce soupeře, kdy jeden hrací den zahrnuje 2 zápasy. Vítězství v jednotlivých zápasech je připsáno týmu, který uhraje 3 vítězné sety.

Sestava hráček se oproti loňskému roku nepatrně změnila. Několik hráček muselo zanechat volejbalu kvůli školním povinnostem a další si odešly plnit svůj volejbalový sen do konkurenčního volejbalového klubu. Nicméně aby nezůstalo jen u odchodů, i my jsme se rozrostly o nové hráčky – Barču, Verču, Káju a Áďu.

Na trenérské pozici zůstaly trenérky Eva Rychtarová a Veronika Chmelařová. Nově je doplnil pan Zdeněk Štefko, který již má s trénováním mládeže cenné zkušenosti a může nás tak jako mladé trenérky svými poznatky obohatit.

Přeju všem hráčkám, ať jim vydrží chuť a motivace k lepším výkonům a svým trenérským kolegům pevné nervy a úsměv na tváři 🙂

Eva

Zhodnocení sezóny 2015/2016

Sezónu starší žačky zahájily kvalifikačním turnajem v Bílovci, kterým si zajistily start na 1. turnaji ve třetí nejlepší skupině ze šesti.

Během šesti turnajů, které se konaly ve Frýdku – Místku, Ostravě, Krnově nebo Frenštátě pod Radhoštěm, dokázala děvčata odehrát dobré, ale i špatné zápasy. K výhrám jim v mnoha případech pomohl dobrý servis. Ale byly chvíle, kdy se servis nedařil a holky se musely spolehnout i na jiné hráčské dovednosti. Jindy jim dělal velký problém kvalitní servis soupeřek, kdy se nedokázaly opřít o svůj příjem a otočit výměnu. A jak už to tak bývá, pokud se nedařilo, začala váznout komunikace mezi hráčkami a zápas prohrály. Někdy se ovšem povzbudily a vyburcovaly k takovým výkonům, že dokázaly například porazit šikovný tým hráček z Mittal Ostrava, což považujeme za velký úspěch. Nicméně se pokaždé podařilo děvčatům herním výkonem v této skupině udržet a tím sbírat cenné body do celkového hodnocení.

Až na 7. turnaji se holkám nepodařilo přehrát ani jeden tým soupeřek a do posledního kola turnaje byly přeloženy do skupiny nižší úrovně, která se odehrála až ve Zlatých Horách. Tam ovšem potvrdily roli favoritek. Sehrály 3 výborné zápasy, kde si skvělým servisem a obětavými zákroky vybojovaly ve všech zápasech vítězství, a na závěr si tak mohly vychutnat pocit vedoucího týmu ve skupině.

Díky svým výkonům se družstvo starších žaček umístilo celkově na krásném 13. místě (z 27 družstev) a příjemně tak výsledkem překvapilo okolí.

Chtěla bych děvčatům poblahopřát k hezkému umístění a zároveň jim poděkovat za odvedenou práci. Samozřejmě díky patří i rodinným příslušníkům za ochotu dopravit holky na turnaje, v několika případech za zastoupení na trenérské pozici a hlavně za podporu a skvělou diváckou kulisu.

Sezóna 2015/2016 – pro začátek

Pro letošní sezónu se v týmu starších žaček událo hned několik zásadních změn.

První z nich je změna na trenérské pozici, kdy paní Hanku Frankovou nahradilo mládí v podobě trenérek Veroniky Chmelařové a Evy Rychtarové s minimem trenérských zkušeností, ale za to s chutí a odhodláním naučit děvčata základní volejbalové a herní činnosti, přinést jim radost z volejbalu, užít si legraci a také se samy něco přiučit.

Dále došlo ke změně úrovně soutěže, kdy jsme holky po loňském vítězství v městské poháru přihlásily do krajského přeboru starších žaček. Zde se letos přihlásilo 26 týmů. Jelikož je to pro holky nová zkušenost s takovou to soutěží, neměly jsme při stanovení cíle přehnané ambice a jako cíl jsme si zvolily umístění do 23. místa.

Také jsme se rozrostly o několik nových členek. Z týmu mladších žaček k nám přestoupila Markéta Prauzková a Barbora Kudelová. Jako úplní nováčci s námi začaly trénovat Michaela Kováčová, Tereza Nováková a Hanka Slováková, které skvěle zapadly do kolektivu děvčat a svou pílí a šikovností určitě brzy doženou vše i po volejbalové stránce.

Přeju holkám, ať jim vydrží elán a motivace k novým poznatkům a věřím, vzhledem k potenciálu celého týmu, že se budou neustále zlepšovat.

Seznam hráček

Andlová Natálie
Bártová Gabriela
Hrušková Eliška
Hurníková Vanessa
Kováčová Michaela
Kovalíková Kristýna
Kubíková Lucie
Kudelová Barbora
Lubojacká Kateřina
Lubojacká Kateřina
Neuwirthová Vendula
Nováková Tereza
Papirníková Barbora
Planková Karolína
Prauzková Markéta
Slováková Hana

Novinky

Aktuálně máme za sebou rozřazovací kvalifikační turnaj, na kterém holky podaly dobrý výkon a vybojovaly si po 2 výhrách a 2 prohrách umístění v třetí nejlepší skupině poháru. Na 1. zápase už to ale tak slavné nebylo a po 2 prohrách nás čekal poslední zápas o udržení ve skupině. Holky nastoupily do hry velmi nervózně, a i když po většinu setu tahaly za kratší konec provazu, nakonec dokázaly zlepšenou hrou a hlavně výborným servisem na soupeřky zatlačit a získat set pro sebe. Druhý set pak už probíhal pod naší taktovkou, takže holky zaslouženě zvítězily 2:0 a udržely se ve skupině. Momentálně se v tabulce nacházíme na krásném 13. místě.