Juniorky v sezóně 2023/2024 nemáme

TýmJuniorky
SoutěžKrajský přebor
Tréninkyúterý, pátek 17:00 – 18:30
Kontaktní osoby
Emailvolejbal.polanka@seznam.cz
Mobil

Rozpis utkání sezóna 2022-2023

V sezóně 2022/2023 se juniorky umístily na 9 místě z 12 týmů.

MS-U20Z – skupina MS-U20Z-A (cvf.cz)

Sezóna 2021/2022 – rozpis utkání

V sezóně 2020/2021 družstvo kadetek není

Sezóna 2019-2020 byla z důvodu Covid 19 předčasně ukončena, po polovině soutěže naše kadetky hájily 2. místo skupiny A, čím byla možnost, opět se umístit na krásném maximálně 4 místě z 18 týmů. Holky jen tak dále!!!

Rozpisy utkání, výsledky odehraných zápasů v sezóně 2018/2019 a tabulku výsledků najdete na stránkách: Českého volejbalového svazu

Zhodnocení sezóny

Naši sezónu jsme nezačaly zrovna nejlépe. Hned na začátku jsme podlehly našemu prvnímu soupeři, tím byl Frenštát pod Radhoštěm, ale tato porážka nás neodradila od toho, abychom se dále nesnažily bojovat. Hned jak skončilo první kolo, následovalo druhé, a tam jsme to už s přehledem zvládly. Týmy, se kterými jsme ze začátku prohrály, jsme dokázaly porazit. A to nám pomohlo se probojovat do první skupiny, kde nás čekali nejen noví soupeři, ale i pár starých. I tady jsme hrály celkem slušně a podařilo se nám obhájit krásné 4. místo v kraji.

Soustředění kadetek 2018

Soustředění jsme zahájili 12.8.2018 jízdou na kole. Naše cílová stanice byl penzion Setina, kde jsme byli ubytovaní. Jen co jsme přijeli, čekal na nás herní trénink, ve kterém jsme si daly pár přátelských setů, aby trenér zjistil, co máme potrénovat v následujících dnech po měsíční pauze. Poté přišla večeře a po večeři protahování.

Druhý den jsme začali 3 kolečkama okolo areálu na rozběhání, a pak jsme si dali 5 tibeťanů, u kterých málem polovina týmu usla z toho, jak jsme byly unavené. Následovala snídaně a po ní posilovací a nebo fyzický trénink, u kterého pan trenér neměl slitování a dal nám do těla jen, co to šlo, až jsme chvilkama nevěděly, jestli brečíme nebo z nás teče pot. Po náročném tréninku nám natolik vyhládlo, že některé jsme na oběd k rajské snědly 11 knedlíků a ještě uvažovaly, že si půjdou přidat. Po obědě na nás čekala další část tréninku, kterou z většiny zahrnoval trénink herní. Po “oddychovém” tréninku v porovnání s dopoledním tréninkem na nás čekala večeře, na které jsme si zase a opět s chutí pochutnaly. Jen, co nám vytrávilo, šly jsme se protáhnout tzv. ÚPR cvičením, což je cvičení, které jsme dělaly za účelem, abychom se relaxačně procvičily, protáhly, vyplavily únavné látky a prokrvily svalstvo po náročném dni a samozřejmě jsme si u toho i trošku zaposilovaly. Přes tu všechnu bolest jsme svaly musely protáhnout a ráno nás nic nebolelo, teda skoro nic.

Po skončení tohoto cvičení si pro nás vždy pan trenér přichystal nějakou společenskou hru. Myslím, že všem se zamlouvala hra čokoláda, u které jsme ukázaly naši schopnost v rychlém jezení čokolády a jací jsme milovníci sladkého, samozřejmě po čokoládě se jen zaprášilo. Ve hře nervičky jsme zase prokázaly svou trpělivost a postřeh, i když nám to ze začátku moc nešlo, vydržely jsme. V následujicích dnech už jsme běhaly na rozběhání 5 koleček. Některé jsme u posledního kolečka lapaly po dechu, tréninky se postupně stávaly obtížnější a náročnější. Pan trenér byl akční a vymyslel pro nás sedmiboj, ze kterého se následně stal devítiboj. Zahrnoval běh na 400 m, člunkový běh, hod 2 kg medicimbalem, sprint 70 m, skok snožmo, trojskok, běh do vrchu, volejbal a samozřejmě také nervičky. Poslední den se nám zdálo 5 koleček jako samozřejmost a v klidu jsme je uběhly, následné posilování a starty se nám zdály jako součástí každého rána. Tréninky s hudbou a tanečními kreacemi pana trenéra, jež nám hned zvedly náladu a u kterých jsme si pomalu ani neuvědomovaly, že posilujeme.

Náš poslední společný večer jsme ukončily stezkou odvahy pro menší děti, ale samozřejmě i některé z nás se rozhodly si tuto stezku projít, a prý jsme křičely víc než ty menší. No kdo by nekřičel, když si náš tým na nás připravil zážitky, které jim budeme vyčítat do konce života. V den odjezdu jsme si šly ještě ráno zaběhat a po snídani jsme vyjely. Následných 22 km zpátky se nám zdály o dost rychlejší a každý kopec o něco lehčí, než když jsme jely tam.

No konec konců to běhání do těch kopců se vyplatilo.

Za realizační tým, Nela Dluhošová

Zhodnocení sezóny 2017/2018

Začátek sezóny 2017/18 v kategorii starších žáček začal domácím turnajem, kde se rozhodovalo o zařazení do skupin. Naše družstvo se na úvodním turnaji umístilo na 6. místě a bylo zařazeno do 6. skupiny. Tyto skupiny tvořila 4 družstva. Celkově se odehrály čtyři turnaje po sedmi mužstvech za účasti 28 družstev v rámci kraje.

Sezóna probíhala formou turnajů skupin, kde vždy první družstvo postoupilo do lepší skupiny a poslední naopak. Za sezónu bylo odehráno celkem 7 turnajů. Nám se podařilo postoupit ze 6. skupiny až do 3., ale bohužel se nám nepovedlo v této skupině udržet. Nakonec jsme sezónu ukončili ve 4. skupině s celkovým 16. místem v kraji. Nyní se připravujeme na sezónu 2018/19, kde budeme hrát o kategorii výše – soutěž kadetek.

Sezóna 2017/2018

Holky, které vede trenérka Aneta, budou hrát Krajský přebor žaček. Tato soutěž má tradičně velký počet účastníků – letos je to 28 týmů. Zatím proběhla kvalifikace – podle výsledků budou družstva nasazena do celkové tabulky. Soutěž se hraje turnajovým způsobem, tedy skupiny po 5 (případně po 4) družstvech, vítěz postupuje, poslední padá. Jak dopadla naše kvalifikační skupina se můžete podívat do tabulky.

O nás

Mladší žačky jsou volejbalistky, které už hrají nějaký ten pátek. Společně „válčíme“ třetím rokem. Zaměřujeme se na zdokonalení herních dovedností jakou jsou prsty, bagr, smeč a také podání. Nezapomínáme ani na kondiční přípravu. Minulý rok jsme hrály modrý minivolejbal, kde jsme nezaostávaly za ostatními družstvy. Taky už zkoušíme hrát klasický šestkový volejbal.

Trénujeme dvakrát týdně úterý a pátek od 15:30 h do 17 h ve sportovní hale v Polance nad Odrou. Mé jméno je Aneta Korčáková a jsem licencovanou trenérkou mladších žaček a také jsem hráčka volejbalového týmu žen VK Polanka.